Mum muma ışık verirse karanlığı aydınlatırız...              Hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz...

 

 

     ANASAYFA     |     TÜZÜK     |     YÖNETİM     |     HAKKIMIZDA     |     ÜYELERİMİZ     |     ÜYE OL     |     İLETİŞİM     |     PASTACILAR.COM          
 :: ONURSAL BAŞKANIMIZ

Niyazi ÇAPRAZ

 :: ANAMENÜ
Anasayfa
Başkan
Hakkımızda
Yönetim
Tüzük
Basında biz
Galeri
Sponsorlarımız
Üyelik formu
İletişim
Üyelerimiz
Dilek ve şikayetler
Duyurular

 :: DUYURULAR
Üye Kartlarınız Çıktı...

16.07.2010


Değerli Üyelerimiz...

Derneğimize...
16.07.2010


çok yakında
çok yakında çok yakında...
13.07.2010


 :: TAKVİM

 :: DÖVİZ
 
 :: Hakk��m��zda

MİSYONUMUZ

Pastacılığın güç ve kaynaklarını harekete geçirerek,meslek saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda, iş,eleman, malzeme, bilgi, vb... konularda yardım etmek ve toplumun "pastacılık sektörü" bilgisini geliştirilmesini sağlamak.

VİZYONUMUZ

Tüm pastacılık sektörünü kucaklayan ve tüm toplumun kucakladığı, ulusal ve uluslararası düzeyde meslek saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren bir sektör yardım kuruluşu olmak.


DERNEĞİMİZ…

Pastacılık sektörünün tüm ilgili birimlerini tek çatı altında toplamayı amaçlayan Türkiye’ nin tek profesyonel pastacılık derneği olan Tüm Pastacılar Derneği (TümPasder) siz aile bireylerimize hizmet etmekten büyük mutluluk duyacaktır.

Sektörün haberleşme ve buluşma adresi olacak olan Pastacılar Derneğimiz değerli sektör temsilcilerimizin katılımı ve katkısı ile günden güne gelişecektir. Bu maksatla sizi ülkemizdeki pastacılığın daha bilinçli ve organize olarak gelişmesine ortak olmak üzere Derneğimizde yer almaya davet ediyoruz.TÜM PASTACILAR DERNEĞİNİN AMACI:

Ülkemiz Pastacılık sanatını ve sanatçılarını daha iyiye ve güzele götürecek çalışmalar yapmak, Pastacı, Tatlıcı Dondurmacı, Unlu mamül sanatçısı, Çikolata ve Şekerleme ustalarının mesleki gelişimine yön vermek, önlerini ve ufuklarını açacak projeler geliştirmekdir.


Pastacılarımızı ve onların en yakın destekçileri olan gıda ekipman ve tedarikçileri ile buluşturmak, birlikte yaratacakları sinerji ile bu gruplara yeni vizyonlar kazandırmaktır. Genç pastacıların ve geleneksel tatlıcılar ile unlu mamül sanatçılarının yetişmeleri için AB normlarında eğitim imkânları yaratmak, var olan imkanlardan istifade etmelerini sağlamaktır.


Avrupa’da ve dünyada bu alandaki yeniliklerin ve bilgilerin en kısa sürede üyelerimize ulaşmasını sağlamak, Tedarikçi esnafı da ülkemizde temsil ettikleri veya ürünlerini sattıkları yurtdışındaki ihracatçı firmalarını bu konularındaki gelişmelerin, kullanıcıya intikalini sağlamaya yönlendirmek, uzmanlarına veya üretici kuruluş yöneticilerine ülkemize gelerek tatbiki kurslar düzenleyerek, seminerler konferanslar, vermeye veya kullanıcı üyelerimiz yani potansiyel müşterilerini yurtdışındaki tesislerinde eğitmek, görgü ve bilgilerini, arttırmaları için davet etmelerini sağlatmaktır.


Bu konu dernegimizin en önemli amaçlarından biridir. Diğer bir amacımız ise pastacılık camiasını profesyonelleri ile, tedarikçiler dediğimiz üretici, ithalatçı ve dağıtıcılar ile ayrıca gıda sağlığı, gıda güvenliği, hijyen ve ilgili yerel yöneticileri, eğitim görevlilerini ve basın ile mümkün olan her fırsatta bir araya getirebilmektir.


Bu amaçlarımıza bağlı olarak periyodik aralıklarla geniş ve dar kapsamlı buluşmalar düzenleyerek fikir alışverişine imkân yaratmak,genç ve yetenekli üyelerimizin camiada tanınmasına yardımcı olmak ve diğer sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile buluşmak, ziyaretler düzenlemek, konularımızla ilgili yurtiçi ve yurtdışı temaslarda bulunmaktır.


Ana amaçlarımız paralelinde belirlenerek aşağıda sıralanmış olan çalışma konularımız ve faaliyetlerimiz ile kamuoyunu dikkatini içinde bulunduğumuz gıda ve gastronomi sektörüne çekmek, Pastacı ve Tedarikçi birlikteliğinin Mesleki gelişimimize ve ülke ekonomisine yarar getirmesini sağlamaktır.


Temel hedef, AB normlarında eğitilmiş Pastacı, Tatlıcı, Dondurmacı, Fırıncı ve Unlu Mamul sanatçısı yetiştirmek Türkiye de ve dünyada geçerli sertifika veya diploma sahibi yapmaktır.


Tedarikçilerimizin işçi ve insan sağlığına uygun ürünleri, kullanım koşulları dikkate alınarak en uygun fiyat ve şartlarda pastacı esnafına ve profesyoneline sunmasını sağlamak, teşvik etmek ve onurlandırmaktır.


Bu çalışmalarımız; sektörümüzde ve iş kollarımızdaki eleman kalitesini arttıracak bilgi birikimlerini ve dünyaya bakış açılarını genişletecek, el sanatlarını mesleki düşünce ve becerilerini geliştirerek, sektörümüzdeki önemli sorunlar çözülecektir.


Derneğimizin gerçekleştireceği çalışmalarla yaratacağımız kaliteli istihdam ile nihai Tüketici olan halkımızı daha kaliteli, daha sağlıklı, daha ekonomik ve geniş mamul çeşidi ile buluşturmaktır.

 

Tüm Pastacılar Derneği Y.K Başkanı
Emin AYDEMİR

 
 :: BAŞKANIMIZ

Emin AYDEMİR

 :: DERNEK ÜYELİĞİ

 :: ANKET
Bize Nasıl Ulaştınız?
513 kişi oyladı
Gogle %40 208
Tavsiye %16 86
Tesadüfen %23 121
Reklamlardan %7 39
Diğer %11 59
Tüm Sonuçlar

 :: İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Tekil45
Bugün Çoğul158
Toplam Tekil 233570
Toplam Çoğul536049
Ip 3.239.58.199

 :: BANKA BİLGİLERİMİZ
Garanti Bankası Hesap Bilgileri:
Hesap Adı: Pastacılar ve Tedarikçileri Derneği
Şube Kodu: 0005 Hesap No: 6296743
Şube: İstanbul/Aksaray
Iban: TR07 0006 2000 0050 0006 2967 43
*Ptt Posta Çeki Hesap Numarası: 6143725
Not: Türkiyenin her yerinden Ptt den havale ücreti 1 TL dir.

SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜRLER

www.pastder.org / www.pastder.org.tr 2010